Pretekárska plachetnica Proton

lodná trieda 2,4mR

Proton Yacht

Proton je pretekárska kýlová plachetnica lodnej triedy 2,4mR. Od roku 1999 sa jazdí regata svetového pohára tejto triedy. Trieda 2,4mR je taktiež paraolimpijská trieda.

Proton je plachetnica elegantná, rýchla a nepotopiteľná. Je vyrobená z vystužného plastu a preto nadmieru odolná proti nárazom. Kýl je vyplnený olovom a spolu s penovými nádržami robí loď neprevrhnuteľnou. Ovládane lode je zabezpečené pedálmi vo vnútri kokpitu ako aj lanami a úchytkami ktoré sú umiestnené na dosah ruky. Sedačka a pedále su nastavteľné.

Keďže Proton je plachetnica pretekárska dôraz bol kladený na celkové plavebné vlastnosi, ovládateľnosť lode a celkový dizajn.

Proton je plachetnica vhodná hlavne pre pretekárov (ako klasických tak aj pretekárov s telesným postihnutím) alebo skúsených jachtárov, ktorý chcú skúsiť niečo viac.

adobe_icon Brožúra (2,5 MB)

merlin

Pretekárska plachetnica PROTON je vyrobená z tvrdeného sklolaminátu.Dodávaná s dvoma čerpadlami - jedno mechanické a druhé elektrickédĺžka trupu:

 

4.2 m

šírka trupu:

 

0.85 m

počet členov posádky:

 

1 osoba

ponor:

 

1 m

hmotnosť trupu:

 

260 kg

plocha plachiet:

 

7m2
O Nás

Spoločnosť Hastrman sa orientuje na oblasť vodných športov a turistiky. Prevádzkujeme požičovňu vodáckeho vybavenia (lode, rafty, príslušenstvo), poskytujeme odborné poradenstvo a organizujeme vodácke výlety (ako doma tak i v zahraničí). Našou najnovšou činnosťou je predaj malých rekreačných plachetních známeho výrobcu KAMA v Čechách a na Slovensku.

Firma spolupracuje s viacerými partnermi a plánuje ďaľší rast v nastávajúcom období.

Kontakt

Slovensko:

Andrej
Andrej Kolárik

email info@hastrman.sk

phone +421 915 814 917

 

Česká Republika:

Martin
Martin Kolárik

email martin@hastrman.sk

phone +420 602 424 696


Hatsrman

Kama