Športovo rekreačná plachetnica Merlin


merlin

Predstavujeme Vám náročnejšiu športovo rekreačnú plachetnicu Merlin. Táto loď Vám sprostredkuje ozajstný pôžitok z yachtingu. Je to plavidlo elegantné, rýchle a ľahko ovládateľné.
Ako správna športová plachetnica má Merlin hlavnú plachtu, kosatku a kýľ. Zaujímavosťou je možnosť sklopenia kýľu a kormidla pri nabehnutí na prekážku alebo plytčinu. Kýľ a kormidlo sa automaticky sklopia čím zabránia ich poškodeniu. Priestor pre sklopenie kýľu je schovaný pod palubu a nezasahuje do celkového priestoru v kokpite. Túto vlastnosť ocenia hlavne začiatočníci, požičovňe lodí, pretekári na v plytkých vodách a tiež každý z vás pri vyťahovaní lode na súš. Po zaistení kýľa a kormidla môžete opäť naplno využívať výborné plavebné schopnosti tejto plachetnice.
Na bezpečnosť je kladený vysoký dôraz. Trup je plnený penou a loď sa po prevrátení nepotopí. Taktiež v rahne a sťažni sa nachádza pena ktorá zabraňuje úplnému otočeniu lode hore dnom.
Merlin je plachetnica určená prevažne pre mládež, začiatočníkov, rekreačných yachtárov a požičovne lodí, preto je prispôsobená k maximálnemu pohodliu: prevýšená obruba čiastočne chráni yachtára pred namočením, výpusty vody umožňujú pohodlné vypúšťanie vody, kýľ je možné úplne sklopiť do trupu čo umožňuje veľmi pohodlné spúšťanie lode na vodu a jej transport, okno v kosatkovej plachte uľahčuje orientáciu a protišmyková úprava paluby prispiea k celkovej bezpečnosti lode.


adobe_icon Brožúra (4,0 MB)

merlin MERLIN je konštruovaný ako bezpečná rekreačno - tréningová plachetnica ako pre začiatočníkov tak aj skúsenejších jachtárov. Paluba je vyrobená z vysoko tvrdeného polyméru, ktorý poskytuje dostatočnú pevnosť aj v najnáročnejších podmienkach. Loď je dodávaná v troch verziách.
Výrobca KAMA.


▪ 7 m2 - určená pre požičovne lodí, rekreačné strediská a začiatočníkov

▪ 8.5 m2 - bajbežnejšia verzia používaná našimi zákazníkmi, možné dodatočne vybaviť odtiažov sťažňa, predĺžením kormidla a úchytnými pásmi na nohy

▪ 10 m2 - športová verzia, garantuje veľkú dávku zábavy avšak vyžaduje vyšiu mieru skúsenosti

Verzia

 7 m2

 8.5 m2

  10 m2

plocha oplachtenia:

7 m2

8.5 m2

10 m2

výška sťažňa:

5 m

5 m

5.5 m

dĺžka trupu:

1.85 m

2.05 m

2.05 m

plocha kosatky:

2.4 m2

2.4 m2

2.9 m2

plocha hlavnej plachty:

4.6 m2

6.1 m2

7.1 m2

posádka

3 osoby

3 osoby

3 osobyO Nás

Spoločnosť Hastrman sa orientuje na oblasť vodných športov a turistiky. Prevádzkujeme požičovňu vodáckeho vybavenia (lode, rafty, príslušenstvo), poskytujeme odborné poradenstvo a organizujeme vodácke výlety (ako doma tak i v zahraničí). Našou najnovšou činnosťou je predaj malých rekreačných plachetních známeho výrobcu KAMA v Čechách a na Slovensku.

Firma spolupracuje s viacerými partnermi a plánuje ďaľší rast v nastávajúcom období.

Kontakt

Slovensko:

Andrej
Andrej Kolárik

email info@hastrman.sk

phone +421 915 814 917

 

Česká Republika:

Martin
Martin Kolárik

email martin@hastrman.sk

phone +420 602 424 696


Hatsrman

Kama